به Ask Fedora خوش‌آمدید! لطفاً اول از همه مرا بخوانید!

به Ask Fedora خوش امدید!

اینجا یک نمونهٔ Discourse برای کاربران فدوراست که توسط جامعه پشتیبانی می‌شود. در اینجا، شما می‌توانید برای دریافت کمک برای نصب، استفاده، سفارشی‌سازی، و ارتقاء سیستمی که یکی از انواع فدورا را اجرا می‌کند با جامعه گفتگو کنید. همچنین می‌توانید دربارهٔ جامعهٔ فدورا سوال کنید - مثلا این که چگونه به ما بپیوندید و کمک کنید!

اگر شک دارید، فقط سوال کنید!

برای بحث دربارهٔ توسعهٔ سیستم‌عامل فدورا و دیگر وظیفه‌های جامعه لطفا از کانال‌های گفتگوی پروژه استفاده کنید.

اگر عجله دارید، این خلاصه‌ای از نحوهٔ استفاده از Ask Fedora در Discourse است:

خلاصه همین بود! نسخهٔ کامل در زیر آمده است. لطفا هر وقت فرصت کردید، آن را هم ببینید. چون شامل اطلاعات زیادی است که به همهٔ ما برای استفادهٔ بهتر از این بستر کمک می‌کند.


گفتمان (Discourse) فقط یک بستر برای پرسش و پاسخ نیست

برخلاف بستر‌های «پرسش و پاسخ» نظیر Ask Fedora پیشین (Askbot) و یا Stackexchange، گفتمان بر روی گفتگو کردن تمرکز دارد. به جا سوال‌ها ما از موضوع‌ها و به جای پاسخ‌ها از نظرات استفاده می‌کنیم، در «نوشته‌ها» به موضوعات پاسخ می‌دهیم (در واژه‌سناسی بیشتر بخوانید). این سبب می‌شود یک مکالمه بین کاربری که یک موضوع راه نوشته و بقیه اعضای جامعه که قصد کمک دارند جریان بگیرد. این در خطایابی‌های خیلی به کار می‌آید. کمک می‌کند از یکدیگر سوال بپرسیم و اطلاعات بیشتری بخواهیم تا بهتر مساله را درک کنیم. بنابراین موضوعات می‌توانند سوالات («چگونه می‌توانم … کنم؟») یا مباحثی باشند که نیاز به خطایابی دارند («صدای سیستمم وصل نمی‌شود»)، یاهر چیز دیگری باشد. علاوه بر این‌ها، گفتمان این امکان را می‌دهد که یک پاسخ را به عنوان راه‌حل علامت بزنیم. این ویژگی به کسانی که بعد‌ها با مشکل مشابهی مواجه می‌شوند کمک می‌کند.

در راهنمای کاربری جدید گفتمان اطلاعات بیشتری وجود دارد. سری به آن بزنید تا بیشتر در مورد کارهایی که می‌توان با گفتمان انجام داد آشنا شوید.

استفاده موثر از انجمن

ازآنجا که در استفاده از انجمن‌ها چیزی تحت عنوان «بهترین روش» برای دسته‌بندی اطلاعات وجود ندارد، ما دسته‌بند‌ی‌ها را در چند سطح انجام داده‌ایم.

 • اول از همه، هر زبان دسته‌های مختص خودش را دارد. اگر نمی‌خواهید تمامی زبان‌ها را پیگیری کنید، همان طور که در GIF زیر نشان داده شده است، می‌توانید با مراجعه به تنظیمات > دسته‌بندی‌ها دسته‌های زبان را در حالت سکوت قرار دهید:

 • دسته‌های سطح بالا به موضوع اعلانات محدود شده‌اند. به همین منظور شده‌اند. با خیال راحت در آن‌ها نوشته ارسال کنید. یکی از اعضای گردانندگان متوجه خواهد شد و اقدامات مورد نیاز را انجام خواهد داد.

 • سپس زیر دسته‌هایی مختص زبان‌های پشتیبانی شده وجود دارد، این زیر‌دسته‌ها جایی هستند که بایستی شما سوال/بحث خود را بنویسید. از این‌ها برای هر چیزی که دوست دارید در موردش سوال یا بحث کنید و یا چیزی به اشتراک بگذارید استفاده کنید. زیر دسته‌ها عمدا خیلی وسیع هستند:

  • مباحثه در مورد استفاده از فدورا
  • مباحثه پیرامون نصب و ارتقاء فدورا

این دسته‌بندی‌ها وحی منزل نیستند و این شمایید که تصمیم می‌گیرید مناسب‌ترین محل برای سؤالتان کجاست. این‌ها صرفاً به این دلیل است که راهی وجود داشته باشد تا افراد بتوانند سریع‌تر اطلاعات مورد نظرشان را بیابند.

سیستم اعلانات گفتمان تضمین می‌کند که شما در جریان به‌روزرسانی‌های مربوطه به فعالیت‌هایتان قرار بگیرید.

به کمک کنندگانتان کمک کنید

شما بایستی سعی کنید کار را برای کسانی که قصد کمک به شما دارند آسان‌تر کنید. به طور کلی:

 • ببینید اطلاعاتی که به‌دنبال آن هستید آیا در مستندات فدورا مستند شده‌است.
  • صفحه quick-docs شامل مجموعه زیادی از دستورالعمل‌های گام به گام و تک صفحه‌ای جهت انجام خیلی کارهاست.
 • این انجمن را قبل از ارسال نوشته جستجو کنید: شاید کسی قبلا سوال شما را پرسیده باشد و یا این‌که مشکل شما را قبلا داشته است.
 • همیشه نسخه‌ی فدورا مورد استفاده خود را ذکر کنید.
 • سعی کنید در صورت امکان به طور شفاف و گام به گام کارهایی که کرده‌اید را ذکر کنید.
 • تا حد ممکن هرگونه اطلاعات مربوط به سیستم خود را ذکر کنید
  • دستوراتی که در مورد سیستم‌تان به شما اطلاعاتی می‌دهد، سخت‌افزارش، بسته‌ها و غیره که در این‌جا مستند شده‌اند.
  • اگر نمی‌توانید اطلاعات بیشتری جمع‌آوری کنید نگران نباشید. سایر کاربران اطلاعاتی که نیاز داشته باشند را از شما خواهند خواست و شما در همین حین با فرآیند آشنا خواهید شد.

مشارکت در بحث‌ها

لطفا در انجمن نسبت به همه مودب و خوش‌خو باشید، همانند آنچه در جامعه هستیم. لطفا با یکدیگر خوب و عالی باشید. همگی ما بایستی از خط مشی رفتاری فدورا پیروی کنیم. لطفا هرگونه نوشته‌ای که احساس می‌کنید از این منش پیروی نمی‌کند را از طریق پرچم‌گذاری نوشته به گردانندگان انجمن گزارش دهید.

گفتمان برای تسهیل در گفتگو و همچنین تفریح ایجاد شده است! شما می‌توانید به نوشته‌ها پاسخ دهید، بخشی از نوشته‌ها را نقل قول کنید، ارسال‌ها را بپسندید، پیش‌نویس‌ها را برای استفاده آتی ذخیره کنید، از شکلک‌ها استفاده کنید و چیزهای زیاد دیگری!. شما حتی می‌توانید با ایمیل به یک نوشته پاسخ دهید!

همیشه از بازخورد استقبال می‌کنیم

لطفا از دستهٔ «Site Feedback» برای تماس با گردانندگان سایت استفاده کنید (توجه کنید که «گردانندگان» کارمند نیستند – این سایت توسط جامعهٔ فدورا اداره می‌شود).

کانال‌های گفتگوی جامعه:

هدف این انجمن رفع مشکلات کاربر نهایی است. برای گفتگوی جامعهٔ پروژهٔ فدورا لطفا به کانال‌های مختلفی که تیم‌های مختلف استفاده می‌کنند ملحق شوید:

چند اتصال دیگر:

این موضوع بسته است. لطفا از دستهٔ #site-feedback برای ارائهٔ پیشنهادها و گفتگو در مورد بهتر کردن Ask Fedora استفاده کنید.

3 Likes