مشکل با هنگ کردن gpu اینتل

سلام همگی
بعد از آپدیت به هسته 5.7.* جی پی یو اینتل من هنگام اجرای برخی برنامه ها مثل VLC یا کروم هنگ میکنه. گاهی لاگ آوت میشه و گاهی هیچ اتفاقی نمیفته.
هسته رو هم دائم آپدیت میکنم اما مشکل همچنان پابرجاست.
فایل ژورنالشم ضمیمه کردم
ناگفته نماند با هسته 5.6.* به راحتی کار میکنه

http://s10.picofile.com/d/8405980734/1cb08b86-aec8-4d84-b2bb-bdd1f4d77ffa/dmesg.txt

http://s10.picofile.com/d/8405980792/9c83a198-acd4-42d7-816c-40ef270ff0be/dmesgPrevBoot.txt

کسی نظری نداره؟
:heart:

سلام،حقیقتش هنوز لاگ رو ندیدم الان نیومد ولی اگه همین الان با هسته ۵.۶ بود می کنی و مشکل نداره (با همین بسته‌ها و صرفا با هسته قدیمی) ولی طبیعتا اشکال هسته‌است و یا باید صبر کنی یا گزارش بدی. اما اگه به جز هسته چیزهای دیگه هم به روز شده لزوما از هسته نیست و بهتره دقیق‌تر بررسی کنی مثلا الان یه هسته قدیمی نصب کنی تست کنی

الان هسته 5.7 و 5.8 روی سیستم دارم ولی فقط با 5.6 میتونم کارکنم. بعد از آپگرید هسته این مشکل ایجاد شد. هر جایی هم خوندم راه حلش فقط آپدیته. منتهی الان 2 ماهه دارم آپدیت میکنم ولی درست نشده. 5.6 اجبارا نگه داشتم که بتونم کار کنم.

گنوم داری؟
اگه گنوم داری میتونی به جای wayland با xorg هم لاگین کنی ببینی بازم قفل میکنه؟
حداقل میشه فهمید باگ به این قسمت ربط داره یا نه.

اینجوری هم قفل میکنه. با گنوم کلاسیکم رفتم قفل میکنه. متاسفانه هرچی هسته جدید میاد درست نمیشه. فقط با همون 5.6.* داره کار میکنه. میزکار پلاسما هم نصب کردم اصلا نمیتونست وارد بشه.

عجیبه… من هم اینتل دارم ولی این مشکلات رو ندیدم. :frowning:

مهندس سیستم اتوماتیک کرنل هدر نصب کرد. البته مشکل هنگ جی پی یو توی نسخه های جدیدتر از 5.7 حل نشد. ولی نسخه های قبلی هم که شدیدا مشکل هنگ پیدا کرده بودن ظاهرا پایدار شدن الان یک هفته ای هست کرش نمی کنن. به نظرت تاثیر داشته؟ اگر اینجور باشه یه هدر جدید پیدا کنم نصب کنم برای کرنل های جدید. من الان 5.10 گذاشتم.

نه ربطی به kernel-headers نداره! حتما چیز دیگه‌ای به روز شده .

با آپدیت به کرنل 5.11 مشکل حل شده. بعد از 6 ماه صبر

1 Like

به سلامتی :slight_smile: بازم خوبه! :grin:

This topic was automatically closed 28 days after the last reply. New replies are no longer allowed.