چگونه در ترجمه فدورا به فارسی مشارکت کنیم؟

i18n
howto
#1

این متن صرفا برای Ask Fedora نوشته شده‌است، و احتمال می‌رود آخرین به‌روز رسانی‌ها را دریافت نکند. آخرین نگارش را همواره می‌توانید از صفحه ویکی تیم ترجمه فارسی فدورا مشاهده کنید.

چگونه در ترجمه فدورا به فارسی مشارکت کنیم

به طور کلی در حال حاضر سه‌بخش جهت ترجمه فدورا وجود دارد یا به عبارتی این سه مورد در اولویت ترجمه قرار دارند، منتهی به یاد داشته باشید شما نه تنها در ترجمه بلکه در مشارکت خود در هر بخشی از فدورا آزادید و لذا به هیچ‌عنوان خود را محدود به این مستندات و الویت‌ها نبینید! اما به هر‌حال تمرکز فعلی بر این موارد است، اگر موارد و یا پیشنهاداتی داشتید ممنون می‌شویم آن را با ما درمیان بگذارید.

ترجمه وب‌سایت فدورا

از مهم‌ترین و شاید بتوان گفت سریع‌ترین و ساده‌ترین بخش‌های موجود، ترجمه وب‌سایت فارسی فدورا می‌باشد. به‌منظور مشارکت در ترجمه بایستی در وب‌سایت fedora.zanata.org عضو شوید، و سپس با مراجعه به تیم فارسی (Persian Team)، برای پیوستن به تیم درخواست ارسال کنید، درخواست شما توسط هماهنگ‌کننده‌ها (Coordinators) دریافت می‌شود و در اولین فرصت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس از پذیرفته شدن درخواست پیوستن به تیم فارسی، شما می‌توانید شروع به ترجمه‌ کنید. هیچ نگران کیفیت و یا درست بودن و نبودن ترجمه خود نباشید! - چیزی که بیشترین اهمیت را دارد، مشارکت شما جهت کمک به هم‌زبانتان است! - عبارات ترجمه شده ابتدا بازبینی شده و پس از تایید در وب‌سایت منتشر می‌شوند.

ویدئو نحوه پیوستن به تیم ترجمه فارسی فدورا در Zanata

جهت آموزش در مورد نحوه کار با Zanata می‌توانید به ویکی مربوطه مراجعه کنید.

ترجمه ویکی

برای ترجمه ویکی فدورا، ابتدا نیاز است که عضو مشارکت‌کنندگان در پروژه فدورا باشید تا بتوانید در ویکی ویرایش کنید. برای اطلاع از نحوه پیوستن به فدورا به صفحه ویکی مربوطه مراجعه کنید.
در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهام در مورد پیوستن به فدورا، با سفیر‌های فدورا در منطقه خود و یا سایر سفیران تماس بگیرید.

ترجمه مستندات فدورا

درحال حاضر (زمان نوشتن این متن) بخشی جدایی برای مستندات به زبان فارسی وجود ندارد. برای آشنایی با نحوه مشارکت در ترجمه مستندات می‌توانید به Fedora Docs/Contributing مراجعه کنید.

هرگاه در مورد هریک از موارد فوق و یا موارد دیگر سوال/نظر/پیشنهاد/انتقادی داشتید، لطفا به راحتی آن را با اعضای تیم در میان بگذارید، همچنین می‌توانید سوالات خود را در زیر همین نوشته مطرح کنید.

2 Likes