تفاوت torify با torsocks

networking

سلام.من برای کار با فلاتر وقتی میزدم

$ . torsocks on 

رو میزدم میزد کل این ترمینال از تور رد شده ولی نمیتونستم آپدیت کنم فلاتر رو.
ولی با torify راحت انجام شد.
فرقشون چیه دقیقا؟

https://linux.die.net/man/1/torify

خب ظاهرا torify خودش میاد و از torsocks استفاده میکنه به صورت درست.

ولی torsocks وقتی برای اون ترمینال رانه…
چطور نباید درست کار کنه؟

من اطلاعی ندارم. حقیقتش من تا حالا نیاز به استفاده از هیچ کدوم از این دو تا نداشتم. به هر حال دلیلی بوده که torify رو درست کردند!

این‌طور نیست که Torify همیشه بیاد و از torsocks استفاده کنه. بسته به این‌که چه چیزی مناسب کار شما باشه، می‌تونه تنظیمات و ابزار‌های مختلفی رو به کار ببره ، که یکیش torsocks هستش و دیگری tsocks .

خودم همیشه torsocks رو ترجیح دادم، چون جلوی ترافیک‌ها از مسیر‌های دیگه رو میگیره، درخواست‌های DNS رو از هم از شبکه خودش رد میکنه، و جلوی اتصال‌های غیر از TCP (به عنوان مثال UDP) رو هم میگیره.
اینا در مواردی که گمنامی و امنیت براتون مهمه، بیشتر به کار میان، ولی خب بعضی‌ جاها میتونه مشکل ساز باشه. من از فلاتر استفاده نمی‌کنم و اطلاعی ازش ندارم، ولی حدس میزنم دلیل کار نکردنش این باشه.

4 Likes

:ok_hand:
بله البته منم منظورم این نبود که همیشه torify از torsocks استفاده میکنه ولی چون ایشون torsocks داشتند گفتم تو شرایط ایشون حتما torify هم داره از همون torsocks استفاده میکنه.

ممنون بابت شرح کامل‌تر و همچنین پاسخ کامل. چون من اصلا با هیچ‌کدوم کار نکردم! :smiley:

قربانت :sunflower:
نکنه از proxychain استفاده میکنی؟

ای وای روم به دیوار :smiley:
چرا مگه چشه؟ البته privoxy استفاده میکنم… خطرناکه؟ P:

نه :)) اگر هدفت استفاده از پراکسی باشه و مثلا برا تحریم یا سانسور و … همون proxychain اوکیه، ولی اگر گمنامی برات مهم باشه و … استفاده از torsocks بهتره، چون همون طور که گفتم جلو بقیه کانکشن‌ها رو میگیره و DNS رو هم از کانال خودش عبور میده

1 Like